Müşteri Hizmetleri: 0(272) 221 10 80
E-Mail: info@genpor.com

Teknik Bilgi

Fugalı Mantolama

Fugalı Mantolama Nedir ?

Fugalı mantolama 3 ile 10 cm kalınlıklarında EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış dış cephe mantolama ve dekorasyon malzemesidir. Ürün, isteğe bağlı olarak farklı ölçülerde üretilebiliyor. Standart olarak üretilen malzemenin boyutları standart 5 cm x 50 cm x 200 cm olarak geçiyor. 200 cm’lik malzeme boyu standart, diğer ölçüler ise değiştirilebiliyor.

Fugalı levhalar birbirlerine geçmeli bir şekilde üretiliyor. Teknik veriler bazında 5 cm’lik bir EPS levha, ortalama bir binanın ısı yalıtımında % 42 - % 63‘e kadar tasarruf sağlıyor.

Kaplama olarak ise 11 çeşit kimyasal ve çeşitli mineraller kullanılıyor. Bu kimyasalların doğaya dönüşümü olmadığı için zor hava şartlarına dayanımları yüksek. Ayrıca hiçbir hava koşulundan etkilenmiyor. Bu sayede EPS levha üzerinde dayanıklı bir kaplama malzemesi oluşturuyor.

Dış Cephe Fugalı Kaplama Malzemeleri

Fugalı mantolama, yalı baskı mantolama, düz mantolama plakaları Isı yalıtımı değeri çok yüksek olan polistren malzeme ( EPS ile üretilen) fabrikada fugalı, yalı baskı ve düz mantolama plakaları formlarında kesilin hem dekorasyon için geliştirilmiş bir dış cephe kaplama malzemesidir.

 

Uygulama Şekli

EPS levhalar m²’ye 4-5 kg foamboard yapıştırıcı kullanılarak cepheye yapıştırıldıktan sonra gerekli rötuşlar yapıldıktan sonra üzeri grenli kaplama ile kaplanıyor.

Grenli Kaplama

Kuvars taneciklerinden oluşan, tekstürlü, iç ve dış mekanlar için kullanılan bir malzeme. Sıvalı, beton, mozaik yüzeylerde, ısı yalıtım sistemlerinde (mantolama) ve kendini taşıyan eski yüzeylerde uygulanabiliyor. Formülasyonu sayesinde nefes alma, güneş ışınlarına dayanıklılık, su iticilik ve yıkanabilme özelliklerine sahip. Yüzeye çok iyi nüfuz ediyor ve uzun ömürlü.

 

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

İletişim formları ve diğer iletişim kanalları ile detaylı bilgi alabilirsiniz!